KEMORA ASFALTTISPRINT 23.04.2017  klo 12:00, järjestää Kokkolan Urheiluautoilijat ry
Osallistujaluettelo:    (97)
    --> historic    --> naiset    --> nuoret    --> juniorit    --> seniorit    --> V1600    --> yleinen    --> unlimited

            luokittain PDF...

HISTORIC                                                                       ilmoittaja: 
  Luokka 24
    1  Jarmo Mursula             EPUA             Opel Manta B              Jarmo Mursula
    2  Anssi Puro-Aho            KvanUA           Ford Escort 1600          Anssi Puro-Aho
    3  Juha-Pekka Kaan           LakUA            Opel Corsa GSi            Juha-Pekka Kaan

NAISET
  Luokka 19
    4  Petriina Nisula           VetUA            Renault Megane            
    5  Emma Karhu                KR-TEAM RY       Ford Escort               Emma Karhu
    6  Liisa Sutinen             Leppävirta RT    Volvo S40                 Liisa Sutinen
    7  Meiju Viitanen            RaaUA            Citroën C4 WRC            
    8  Marjo-Riitta Lunden       HämUA            Toyota Starlet            Marjo-Riitta Lunden
  Luokka 20
    9  Anne Heinonen             LakUA            Mitsubishi Lancer E7      Printsport

NUORET
  Luokka 21
   10  Oona Kastrén              KokUA            Toyota Corolla            
   11  Rasmus Tuominen           AUK J-äijät      Suzuki Swift Sport (RS)   Risto Tuominen
   12  Niko Ahola                KokUA            Toyota Corolla G6         Toni Ahola
   13  Eetu Latvala              LaihUA           Renault Megane            Raija Salomäki
   14  Walle Pajuoja             LaihUA           Renault Megane Coupe (DAO Jarmo Mursula
   15  Hermanni Ylikärppä        LakUA            Honda Civic VTEC          Ilpo Ylikärppä
   16  Oskari Piekiäinen         KUA              Citroën C2 VTS            Pasi Piekiäinen
   17  Roni Kauppi               KR-TEAM RY       Toyota Yaris              Heikki Kauppi
   18  Jere Pensas               LaihUA           Renault Megane            Juha Pensas
  Luokka 22
   19  Jeremias Salomäki         PokyUA           Suzuki Swift GTI          Raija Salomäki
   20  Roope Suomalainen         ValUA            Suzuki Swift GTI          Petri Suomalainen

JUNIORIT
  Luokka 9
   21  Jarmo Kaartinen           KaMK             BMW 325i (E36)            
   22  Tommi Parhaniemi          RaaUA            Opel Kadett GSi 16V       Tommi Parhaniemi
   23  Eetu Luhtala              KauhUA           Toyota Starlet            
   24  Saska Laukkanen           PaMK/UA          BMW 325i                  
   25  Antti Piispanen           ScPalas          Opel Astra F GSi 16V /    
  Luokka 10
   26  Joonas Kalliomäki         ParkUA           Toyota Starlet            Joonas Kalliomäki
  Luokka 11
   27  Ville Reuter              KaMK             Toyota Starlet            Ville Reuter
   28  Juha Peippola             PokyUA           Toyota MR2                
   29  Mika Polvinen             PuMK/UA          Toyota Starlet            
   30  Riku Koski                AL-Härmä         Toyota Starlet            Riku Koski
  Luokka 12
   31  Jarno Virta               RaaUA            Toyota Corolla Coupe      
   32  Ville Rautiainen          KarstUA          Ford Escort 2000          Ville Rautiainen
   33  Juha Hämeenkorpi          RaaUA            Toyota MR2                Juha Hämeenkorpi
  Luokka 13
   34  Juho Väisänen             PuMK/UA          Toyota Starlet            
   35  Tuomas Takalo             RaaUA            Ford Escort XR3/XR3i      
   36  Kimmo Ronkanen            SuonUA           BMW 318                   
   37  Juho Paananen             RaaUA            Volkswagen Polo           
   38  Pekka Kinnunen            Kaj-UA           BMW M3 - 3,2 (E36)        
   39  Eerik Kaikko              KUA              Opel Astra                Eerik Kaikko
   40  Kalle Parviainen          KUA              BMW 325i (E36)            Kalle Parviainen
   41  Veijo Viitanen            RaaUA            Citroën C4 WRC            
   42  Jukka Alalantela          LappajUA         BMW 325i (E36)            Jukka Alalantela
  Luokka 8
   43  Sami Kivioja              Jurvan UA        Mitsubishi Lancer E8      Sami Kivioja
  Luokka 14
   44  Jarmo Autio               KokUA            Skoda Octavia WRC 

SENIORIT
  Luokka 17
   45  Juhani Niemi              KauhUA           Volkswagen 1500           
   46  Lauri Kivipelto           JärvisUA         Sunbeam 900               Lauri Kivipelto
   47  Antti Hautaketo           LappajUA         Datsun Finn               Antti Hautaketo
   48  Pentti Taipale            EPUA             Pontiac Fiero             
   49  Ilpo Ylikärppä            LakUA            BMW 323Ti Compact         
   50  Harri Korkiakoski         IisUA            Honda Civic Type R (EP3)  Harri Korkiakoski
   51  Leif Tuomela              EPUA             Alfa Romeo 1750 GTV       Leif Tuomela
   52  Lasse Hirvijärvi          EPUA             BMW M3                    
   53  Matti Pietikäinen         LapinlAU         Skoda Coupe               Matti Pietikäinen
   54  Kari Karhu                KR-TEAM RY       Ford Escort               Kari Karhu
  Luokka 18
   55  Matti Nisula              ViiUA            Mini Cooper S     

V1600
  Luokka 15
   56  Samuel Holm               KokUA            Ford Fiesta S1600         Samuel Holm
   57  Vili Liukkonen            ValUA            Ford Focus                
   58  Rainer Karvonen           IisUA            Honda Civic               Rainer Karvonen
   59  Emil Westman              KokUA            Toyota Yaris              
   60  Joni Nisula               VetUA            Renault Megane            
   61  John K westman            KokUA            Toyota Yaris              
   62  Tuuli-Joanna Rusila       ÄhtUA            Opel Astra G CC /         Tuuli-Joanna Rusila
   63  Sakari Koskimaa           ÄhtUA            Opel Astra G CC /         Sakari Koskimaa
   64  Oskar Dahlbacka           NSB-86           Honda Civic               Oskar Dahlbacka
   65  Ronnie Westman            NSB-86           Honda Civic               Ronnie Westman
   66  Timo Rajala               Jurvan UA        Honda Civic (3 door SiR E Timo Rajala
  Luokka 16
   67  Jussi Lampela             KokUA            Citroën DS3 VTI 120 SO CH Jussi Lampelan

YLEINEN  
  Luokka 2
   68  Antti Väätäinen           NilUA            Ford Escort RS 2000       Antti Väätäinen
   69  Sami Mukkala              KokUA            Toyota Corolla GT         Sami Mukkala
   70  Ari Saxberg               ALTI             Toyota Corolla GT         Ari Saxberg
  Luokka 3
   71  Jyrki Korpi               PokyUA           Toyota Starlet 1200 (KP62 Jyrki Korpi
  Luokka 4
   72  Juha Lusa                 PokyUA           Toyota MR2                Juha Lusa
   73  Juho Korpela              SIIMU 2000       Toyota Corolla GT         Juho Korpela
   74  Aki Mansikkamäki          HämUA            Toyota Starlet            Aki Mansikkamäki
   75  Mika Lemmetti             LaihUA           Toyota Starlet            Mika Lemmetti
   76  Mikael Vuotari            ParkUA           Toyota MR2                Mikael Vuotari
  Luokka 5
   77  Juha Harju                P-HUA            Ford Escort XR3           Juha Harju
   78  Mika Kukkohovi            RoRa             Nissan Sunny              
   79  Marko Kokko               JärvisUA         Datsun Finn               
   80  Juha Pasanen              VesUA            Ford Puma                 Juha Pasanen
  Luokka 6
   81  Jari Pääkkölä             SiikUA           Ford Escort MK2           Jari Pääkkölä
   82  Tero Laurila              LapUA            BMW Compact               Tero Laurila
   83  Markus Sutinen            SuonUA           BMW 318                   Markus Sutinen
   84  Tero Mäntykoski           EPUA             BMW M3                    
   85  Eemeli Peltokangas        Kaj-UA           Peugeot 206               Eemeli Peltokangas
   86  Panu Mertala              ScPalas          Ford Escort MK2           Panu Mertala
   87  Maro Sutinen              Leppävirta RT    Volvo S40                 Maro Sutinen
   88  Jarmo Suokko              PokyUA           BMW Compact               Jarmo Suokko
  Luokka 1
   89  Pekka Keski-Korsu         RaaUA            Mitsubishi Lancer E9      Pekka Keski-Korsu
  Luokka 7
   90  Samuli Pokela             JärvisUA         Mitsubishi Lancer E4      Samuli Pokela
   91  Timo Malava               Leppävirta RT    Mitsubishi Lancer E9      DYNAMO
   92  Kari Heinua               KokUA            Skoda Octavia WRC         Kari Heinua
   93  Jari Koski                AL-Härmä         Mitsubishi Lancer E6      Jari Koski

UNLIMITED  
  Luokka 25
   94  Mats Rinne                YkUa             Volkswagen Polo           Mats Rinne
   95  Miro Pihlajamäki          EPUA             Nissan 100 NX             Miro Pihlajamäki
   96  Ari Alanen                EPUA             Sunbeam Imp               Ari Alanen
   97  Joni Hiipakka             LaihUA           Ford Escort 1300 Super    Joni Hiipakka